depilacja
Uroda

Wszystkie sekrety depilacji laserowej

Teraz, gdy nadchodzi dobra pogoda, wiele kobiet uświadamia sobie nieprzyjemne owłosienie na ciele, które w mroźne miesiące nie jest zauważalne. Ale teraz nadszedł czas, aby nosić trochę skóry i niechciane owłosienie ciała nie jest mile widziane.

Właśnie dlatego laserowe usuwanie włosów ma duży wpływ na technikę usuwania włosów, przede wszystkim ze względu na czas jego trwania. Dlatego chcieliśmy dowiedzieć się nieco więcej na temat tej techniki, aby wyjaśnić sprawę na wypadek, gdybyś zdecydował się na zabieg depilacji laserowej.

W przypadku większości osób rozważających takie leczenie mogą pojawić się wątpliwości z powodu dużej ilości żargonu i reklamy, czasem oszukańczej, która zwykle otacza temat.

Czy uważasz, że konieczne jest zaufanie do opinii i zaleceń lekarza?

Niezbędne są nie tylko zalecenia lekarza, ale także obserwacja. Zarówno depilacja laserowa, jak i nieinwazyjna medycyna estetyczna muszą podlegać ciągłemu monitoringowi medycznemu i obserwacji, aby uniknąć zagrożenia dla zdrowia pacjenta.

Obecnie istnieje wiele placówek oferujących usuwanie włosów, a nawet wypełniacze twarzy bez leczenia. Może to poważnie wpłynąć na zdrowie pacjenta i mieć trwałe negatywne konsekwencje.

Obecnie laserowe usuwanie włosów wykonuje się w ośrodkach medycyny estetycznej, a także w gabinetach kosmetycznych, a nawet fryzjerskich lub siłowniach. Czy uważasz, że potrzebne są jaśniejsze przepisy, aby uniknąć możliwych problemów?

Bez wątpienia konieczna jest regulacja. Pamiętaj, że pacjent oddaje swoje ciało, skórę i zdrowie w ręce osoby obsługującej laserowe urządzenie do usuwania włosów. Jeśli usuwanie włosów wykonuje nieprzygotowana osoba bez wiedzy medycznej, mogą wystąpić bardzo poważne obrażenia, często nieodwracalne. Potwierdza to wzrost roszczeń rozpatrywanych przez prawników zajmujących się oparzeniami laserowymi o odszkodowanie w związku z zabiegiem laserowego usuwania włosów, który poszedł nie tak.

Równolegle ze wzrostem popytu, prawnicy zajmujący się obrażeniami ciała informują o znacznym wzroście skarg na konsekwencje (na przykład oparzenia) lub wyniki, które nie są zgodne z oczekiwaniami, więc gdzie jest problem?

Największy problem polega na użytkowaniu sprzętu przez nieprofesjonalistów oraz bez monitorowania i kontroli medycznej. Jeśli personel wykonujący usuwanie włosów nie jest certyfikowany do korzystania ze sprzętu, może to również spowodować oparzenia pacjenta.

Należy pamiętać, że każdy pacjent jest wyjątkowy, dlatego przed depilacją laserową należy skonsultować się z lekarzem, który bada skórę pacjenta, przyjmowane leki itp.

Najlepszym sposobem na uniknięcie jakichkolwiek problemów jest upewnienie się, że personel obsługujący maszynę jest certyfikowany do korzystania z niej i że jest lekarz prowadzący.

Czy wyniki są trwałe?

Rezultaty są trwałe, o ile pacjent wykonuje sesje zgodnie z zaleceniami, w zależności od cyklu włosów. Jeśli pominiesz sesje lub przepuścisz zbyt wiele czasu między nimi, wyniki są opóźnione. Chociaż wyniki są w 100%, zalecamy, aby po zakończeniu odbyć coroczną sesję w celu wyeliminowania delikatnych blond włosów, które pojawiają się przy kilku okazjach.