dietetyka studia
Informacje

Studia: dietetyka. Dla kogo jest ten kierunek?

Wielu absolwentów szkół średnich rozważa studiowanie dietetyki: w końcu nauka o żywieniu człowieka jest niezwykle ciekawa. Co więcej, ten kierunek można studiować zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. Ale czy dietetyka to na pewno dobry wybór dla każdego? Czy warto studiować dietetykę? I co można po niej robić?

Dietetyka, czyli nauka o żywieniu człowieka, to szczególnie atrakcyjny kierunek studiów, po ukończeniu którego absolwent ma szerokie perspektywy zawodowe. Absolwenci dietetyki mogą pracować w wielu miejscach: poradniach dietetycznych, klubach fitness, na siłowniach, w szpitalach, szkołach, przedszkolach, żłobkach bądź w zaciszu własnego gabinetu, przyjmując klientów w ramach prowadzenia działalności gospodarczej. Zawód dietetyka jest niezwykle cenny – w wielu krajach, w tym również w Polsce, wzrasta problem otyłości oraz nadwagi. Ponadto osoby cierpiące na różnego rodzaju schorzenia (w tym np. te o charakterze autoimmunologicznym), alergicy pokarmowi, a także sportowcy decydują się na pomoc dietetyka w celu poprawy komfortu swojego życia, podjęcia działań profilaktycznych lub poprawy funkcjonowania swojego organizmu. Dietetyka to studia przydatne, a ich absolwenci są potrzebni na rynku pracy i to nie tylko w Polsce, lecz także poza jej granicami. Kto jednak może studiować dietetykę? 

Dietetyka studia z przyszłością. Kto powinien je podjąć?

Dietetykę może studiować każda osoba zainteresowana szeroko pojętym tematem żywienia, a także aktywności fizycznej. Przyszły student dietetyki, których chciałby w przyszłości pracować udzielając profesjonalnych porad żywieniowych we własnym gabinecie, powinien być przede wszystkim empatyczny oraz zaangażowany w problemy innych osób. Ci, którzy po wybraniu dietetyki jako swojego kierunku studiów, chcieliby pisać lub nagrywać filmy o zdrowym odżywianiu (należy podkreślić rosnący trend związany z poszukiwaniem treściami o prawidłowym żywieniu w sieci) powinni cechować się lekkością pióra. Z kolei osoby, które pragną pełnić funkcję doradcy żywieniowego w miejscu publicznym, takim jak szkoła czy siłownia, powinny być cierpliwe. Szczególnie ważne jest jednak zainteresowanie tematami żywienia i aktywności fizycznej, gdyż studia takie jak dietetyka, a później praca w tym zawodzie, wymagają stałego dokształcania się oraz śledzenia nowinek branżowych. Specjaliści, mający kompleksową wiedzę dietetyczną, są dzisiaj poszukiwani, a ich kompetencje są w cenie.

Studia: dietetyka. Gdzie warto studiować dietetykę?

Rozważając studiowanie dietetyki, warto wziąć pod uwagę naukę w Szkole Głównej Turystyki i Hotelarstwa Vistula, która posiada unikatowy program nauczania dietetyki w skali kraju. Dietetyka to studia wymagające, a wybierając ofertę Vistuli zyska się szansę na nowoczesną naukę i zdobywanie aktualnej wiedzy. Studia dietetyka na Vistuli zostały opracowane nie tylko z uwzględnieniem sposobów odżywiania ludzi zdrowych, lecz także  ze zwróceniem uwagi na zróżnicowaną aktywność fizyczną i inne czynniki, takie jak wiek, stan fizjologiczny, a nawet narodowość i szeroko pojęte upodobania kulinarne. Warto rozważyć wybór studiów dietetycznych właśnie na Vistuli!