OBUWIE
Garderoba

O czym pamiętać kupując obuwie przez internet

Zakup butów przez internet z roku na rok zyskują na popularności. Nic dziwnego! Niesie za sobą wiele korzyści. Kupowanie online jest wygodne, dostępne o każdej porze dnia i nie wymaga wychodzenia z domu. Jednak abyśmy byli z nich zadowoleni, należy m.in. trafić z rozmiarem. O czym pamiętać kupując obuwie przez internet?

O czym pamiętać kupując obuwie przez internet? – 5 zasad

Zakupy online mają ogromną przewagę nad sklepami stacjonarnymi. Przede wszystkim dają możliwość dokonania zakupu bez wychodzenia w domu, o dowolnej porze. Dzięki temu nie trzeba dostosowywać się do godzin otwarcia sklepu. Ich atutem jest również znacznie bogatszy asortyment oraz niższe ceny. Wiele z nich oferuje programy partnerskie, a także daje zniżki i rabaty swoim stałym klientów lub nowym, aby ich zachęcić. Ich zaleta jest także sprawna realizacja zamówienia, które dostarcza kurier pod Twoje drzwi! Decydując się na zakup butów przez internet, należy jednak pamiętać o kilku ważnych kwestiach:

1. Zmierz swoją stopę

Zanim dokonasz zakupu, koniecznie zmierz stopę. Do uzyskania wymiaru potrzebna Ci będzie kartka A4, długopis lub ołówek oraz linijka. Na czystej kartce odrysuj stopę, a następnie zmierz długość między dwoma najbardziej wysuniętymi punktami – koniec stopy i koniec długiego palca. Do wymiaru dodaj ok. 0,5 cm. W ten sposób otrzymasz długość wkładki.

2. Zawsze kieruj się długością wkładki

Producenci mają różną rozmiarówkę, która nie zawsze jest standardowa. Często jest zaniżona lub zawyżona. Nie kieruj się numerem rozmiary, tylko długością wkładki, która powinna być podana. W razie wątpliwości napisz do firmy, aby pomogli Ci wybrać numer. Podaj im wtedy długość stopy.

3. Zwróć uwagę na zdjęcia

Choć zakup butów przez Internet to wiele korzyści, niestety ma i wady. Główna z nich to brak możliwości dotknięcia obuwia. Dlatego niezwykle istotne są zdjęcia obuwia. Fotografie powinny być wyraźne, bardzo dobrej jakości, a buty pokazane z różnej perspektywy. Dobrze byłoby, aby sprzedawca umieścił zdjęcia butów na modelce. W ten sposób możesz zobaczyć, jak but prezentuje się na nodze.

4. Zapoznaj się ze szczegółowym opisem butów

Większość sklepów internetowych ma skrócony opis butów. Aby zobaczyć wszystkie informacje o danym modelu np. materiał podeszwy, cholewki, wysokość obcasa oraz długość wkładki, należy rozwinąć ich opis. Dzięki nim zminimalizujesz ryzyko dokonania niewłaściwego wyboru.

5. Zwróć uwagę na warunki zwrotu

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, możesz odstąpić od umowy zawartej na odległość. Kupujący ma prawo odstąpić od umowy w terminie 14 dni bez podawania przyczyny. Wiele sklepów wychodzi naprzeciw oczekiwaniom klientów i wydłuża termin do 30 dni. Warto mieć na uwadze, że koszty wysyłki towaru do sprzedawcy ponosi konsument wtedy, gdy sprzedawca o tym poinformował. Jeżeli sprzedawca nie poinformował o tym np. w regulaminie lub formularzu odstąpienia od umowy, to on ponosi koszty zwroty. Należy dodać, że sprzedawca ma obowiązek zwrócenia, oprócz ceny produktu, kosztów wysyłki w sytuacji, gdy konsument wybrał najtańszy sposób dostawy.

Jeżeli szukasz ponadczasowego obuwia, wejdź na https://steptop.pl/ i znajdź coś dla siebie.