torebki damskie
Dodatki

5 sposobów na przechowywanie torebek

Każda kobieta posiada przynajmniej jedną torebkę, która jest jej ulubioną. Jednak co zrobić, by ta perełka wyglądała jak nowa przez długie lata? Istotna jest tutaj jej pielęgnacja, a zwłaszcza odpowiedni sposób przechowywania. A jeśli posiadamy więcej faworytów? Wtedy należy zadbać o wszystkie! Jak to zrobić oraz jak znaleźć idealne miejsce dla torebek? Podpowiadamy!

Jak zabezpieczyć torebki przed zniekształceniami i kurzem?

Jeśli wiesz, że nie skorzystasz z danej torebki w najbliższym czasie, musisz opróżnić ją z całej zawartości. Koniecznie zajrzyj też do bocznych kieszonek – kochają się w nich chować ulubione szminki czy długopisy. Do wnętrza akcesorium najlepiej włożyć kulki z pogniecionych gazet w tkaninowych woreczkach. Zabezpieczą one dodatek przed deformacjami, które w przypadku długotrwałego przechowywania go w niewłaściwy sposób mogą być nawet nieodwracalne – co w szczególności dotyczy galanterii skórzanej. Zwróć również uwagę na to, czy torebki mają elementy, które mogłyby porysować inne akcesoria – jeśli tak, je również warto schować do woreczka wykonanego z oddychającej tkaniny. Zrezygnuj z pakowania swoich listonoszek czy shopperek w plastikowe reklamówki, ponieważ ograniczają one dopływ powietrza, co szkodzi dodatkom. Jeżeli jesteś zwolenniczką pięknych aromatów, wrzuć do środka pachnącą saszetkę, która sprawi, że nawet po długim nieużywaniu torebka zachowa świeży, przyjemny zapach.

torebki damskie

Jak przechowywać torebki w szafie?

To, jaki rodzaj przechowywania torebek będzie dla Ciebie tym najlepszym, w dużej mierze determinuje metraż Twojego mieszkania. Idealnym rozwiązaniem jest osobna szafa, w której bez problemu pomieścisz wszystkie swoje perełki. Najlepiej zdecyduj się na zamykaną, z pełnymi lub przeszklonymi drzwiczkami – ochronią one dodatki przed zakurzeniem. Jeśli jednak nie możesz sobie pozwolić na osobny mebel lub po prostu jesteś minimalistką i w Twojej garderobie znajdują się tylko najpotrzebniejsze przedmioty, a torebki nie stanowią tutaj wyjątku – spróbuj znaleźć im trochę miejsca w szafie na ubrania. Na rynku dostępnych jest wiele organizerów, które z łatwością zawiesisz w szafie, oraz haczyków, którymi można wypełnić ją od wewnątrz i wykorzystać niezagospodarowaną przestrzeń. Nie zaleca się natomiast przechowywania torebek w szufladach, ponieważ narażone są w nich na otarcia i uszkodzenia.

torebki damskie

Brak miejsca w szafie

Jednak co w sytuacji, kiedy Twoja szafa jest wypełniona po brzegi i nie ma szans, żebyś zmieściła w niej choćby malutką kopertówkę? Nie musisz się martwić, bo na taki obrót sprawy również mamy rozwiązanie! Istnieje bogata oferta stojących wieszaków, które można ustawić w dowolnym miejscu, lub takich przeznaczonych do zawieszenia na drzwiach albo na ścianie. Tego typu rozwiązania zdecydowanie ułatwią Ci dostęp do wszystkich torebek, dzięki czemu każdego dnia będziesz mogła sięgać po nową. Jeśli jednak masz swoją ulubienicę, która codziennie Ci towarzyszy, śmiało spakuj pozostałe akcesoria do pudełka, a następnie wystaw je na szafę. Nie zajmują wtedy miejsca, a Ty możesz być pewna, że nie zakurzą się do momentu, aż przyjdzie na nie pora.

torebki damskie

Właściwe przechowywanie pozwali Ci na dłużej zachować swoje ulubione torebki w nienagannej formie. Jeśli jednak nie masz swojego faworyta – koniecznie odwiedź  sklep-torebki.pl.

Źródło zdjęć: sklep-torebki.pl, unsplash.com, pexels.com