buty
Garderoba

Jaki materiał obuwia na jesień i zimę?

 Jesień i zima nie jest łatwym czasem dla stóp, często narażone są one nie tylko na wilgoć, ale także na niskie temperatury. Obuwie powinno być dobrze dostosowane do takich zimnych i nieprzyjaznych pór roku. Dzięki dobrze dopasowanym dodatkom można bez większych problemów układać jesienne i zimowe outfity, cieszyć się z codziennych spacerów i przebywania na świeżym powietrzu.

Jak prawidłowo dobrać buty na jesień i zimę?

 Nie tylko to, jak buty jesienne i zimowe wyglądają, powinno się brać pod uwagę, w czasie robienia zakupów trzeba zwrócić uwagę na to, z jakiego materiału zrobiono takie produkty. Od tego punktu zależy, czy obuwie na jesień i zimę będą w ogóle przydatne, i czy będzie można po nie sięgnąć także w kolejnych chłodnych sezonach. Często jedna para butów wystarczy, do tego, żeby móc przetrwać zimne czy deszczowe dni. Z reguły większość osób skupia się na tym, żeby buty były przede wszystkim z materiału trwałego, nieprzepuszczającego wilgoci, trzeba jednak zwrócić uwagę też na to, żeby materiał pozytywnie wpływał na prawidłową cyrkulację powietrza w takim bucie. Najbardziej komfortowy materiał to skóra naturalna licowa pozwala ona na komfort cieplny na dobrym poziomie, nie przepuszcza zimna, jednocześnie pozwala na utrzymanie optymalnej temperatury stóp. Kupując warto zwrócić uwagę, czy skóra naturalna jest zarówno w materiale wierzchnim, jak i w środku, a także na wkładce w środku buta. Wnętrze obuwia musi być dobrze izolowane przed wszystkimi negatywnymi czynnikami zewnętrznymi – https://www.demar.com.pl/blog/buty-robocze-za-kostke-jak-wybrac-najlepsze/

Antypoślizgowa podeszwa w butach jesiennych i zimowych

 Odpowiednia grubość i dobra jakość materiału w męskich butach jesienno-zimowych to nie wszystko, istotna jest także podeszwa, musi być z antypoślizgowego tworzywa. Wraz z nadejściem jesieni często pojawiają się pierwsze przymrozki, trudno przespacerować się chodnikiem, gdy nie ma się na stopach odpowiednich dostosowanych do śliskich powierzchni butów. Jeśli do dobrego jakościowo obuwia dodaje się materiały syntetyczne trzeba sprawdzić, czy są one trwałe, bezpieczne dla stóp, mogące poprawić jakość użytkowania. Warto pamiętać, że najwięcej chłodu zawsze dociera do stóp od powierzchni, dlatego lepiej wybierać takie podeszwy, które są grubsze, z odpowiednią ilością materiału izolującego. Skórzane botki, trapery, kozaki o modnym kroju to obecnie takie buty, które mają nieco grubszą gumową podeszwę, daje to większą odporność na chłód czy wilgoć. Istotne jest także, żeby poprawnie zadbać o taki materiał, skóra licowa wymaga regularnej pielęgnacji i czyszczenia.