ślub
Informacje

Ubezpieczenie ślubne – czy to konieczność

Pewnie zadajesz sobie pytanie, dlaczego warto ubezpieczyć swój ślub. Większość z was pewnie zastanawia się, czy nie jest to jakiś przekręt. Ale jeśli chcesz solidnej ochrony – od miejsca po strój ślubny – ubezpiecz się.

Dzisiejsze wesela kosztują od 50000 zł do 100000 zł. Wyobraź sobie, że wszystkie te pieniądze i ciężka praca poszły w błoto tylko dlatego, że odmówiłeś wypłacenia składek na ubezpieczenie ślubne. Co obejmuje ubezpieczenie ślubu?

Polisa ubezpieczeniowa

Tak jak każda inna polisa ubezpieczeniowa pokryje ryzyko, które może zakłócić twój ślub. Ten rodzaj polisy pokryje straty lub szkody związane nieprzewidywalnymi sytuacjami. Mogą one pokryć utratę lub uszkodzenie sukni ślubnych, prezentów, tortu, a nawet uszkodzenie lokalu.

Wyobraź sobie, co się stanie, jeśli nagły deszcz zrujnuje Twój idealny dzień. Większość ludzi używa swoich kart kredytowych, aby zapłacić za swoje wesela.

Dzięki ubezpieczeniu ślubnemu możesz odzyskać część pieniędzy na wypadek, gdyby Twoje prezenty lub ubrania zostały zniszczone przez coś nieoczekiwanego, na przykład kradzież lub rabunek. Możesz również poprosić swojego ubezpieczyciela o pokrycie szkód na przyjęciu weselnym, jeśli Twoi goście będą zbyt awanturniczy i siać spustoszenie w sali.

Wesele

Podczas wesela będziesz korzystać z różnego rodzaju dostawców. Jedzenie i inne powiązane usługi będą z outsourcingu. Wszyscy wiemy że usługodawcy z różnych powodów mogą nie dostarczyć usługi w wyznaczonym dniu.

Kiedy masz siatkę bezpieczeństwa, taką jak ubezpieczenie ślubu – przynajmniej jesteś w jakiś sposób chroniony i będziesz mógł odzyskać pieniądze. Jeśli coś pójdzie nie tak. Twoje środki mogą zostać zwrócone, a Ty będziesz mógł rozkręcić imprezę ponownie, wynajmując inne usługi. Niektóre firmy pokrywają nawet koszty prawne, wypadki osobiste, a nawet terapię związaną ze stresem!

Miejsce Ślubu

Niektóre pary decydują się na ślub na plażach, w kurortach poza granicami kraju, a nawet w egzotycznych miejscach. Wesela takie jak te wiążą się z dodatkowym ryzykiem i mogą być objęte ubezpieczeniem podróżnym weselnym. Specjalizują się w radzeniu sobie z ryzkiem związanym ze ślubami, które pojawiaja się, gdy pary decydują się na tego typu wesela.

W zależności od złożoności i szczegółów objętych ubezpieczycielem ślubnym, anulowane daty, zmiana terminu, a nawet wymiana drogich przedmiotów – takich jak obrączki – może być objęta wykupioną polisą. Daje to spokój nie tylko młodej parze, ale całemu przyjęciu weselnemu przed i w trakcie całego planowania ślubu.

Nie daj się zwieść fałszywemu poczuciu bezpieczeństwa. Faktem jest, że podczas wesela może zdarzyć się wiele wpadek, zmian i problemów. Niektórzy uważają, że ubezpieczenie ślubu to tylko niechciany dodatkowy koszt, który ubezpieczyciele wymyślają, aby wyciągnąć więcej pieniędzy od swoich klientów. O ile mało prawdopodobne jest, aby podczas Waszego ślubu wydarzyło się coś złego, ubezpieczenie ślubu nie jest aż tak drogie. Warto to zrobić.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, sprawdź https://czymasztermin.pl/category/slub-i-wesele