pierścionek
Dodatki

Pierścionki z zawieszką – czy taki rodzaj biżuterii ma sens?

Biżuteria towarzyszy kobietom od wieków. Głównym jej celem jest zdobienie przedstawicielek płci pięknej oraz dodawanie im elegancji i szyku. Jednak nie wszystkim kobietom podoba się klasyczna, wytworna, elegancka biżuteria, na którą mogą pozwolić sobie praktycznie wszyscy. Niekiedy kobieta czuje potrzebę odkrycia czegoś nowego, pokazania się w oryginalnej i nietypowej ozdobie, która podkreśli odrębność i indywidualizm. W takiej sytuacji świetnie sprawdzi się pierścionek z zawieszką.

Czym są pierścionki z zawieszką?

Na pewno część z was, a nawet większość, słyszała kiedykolwiek o bransoletkach z zawieszkami, tzw. charmsami. Jest to typowy rodzaj biżuterii, podobnie jak łańcuszek z zawieszką. Dużo rzadziej słyszy się o pierścionkach z zawieszką, jednak ten rodzaj ozdób również przykuwa wzrok i sprawia, że kobieta czuje się piękniej. Pierścionki z zawieszką występują w różnych wzorach, można dobrać konkretny pierścionek na każdy rozmiar palca.

Jakie pierścionki z zawieszkami wybierać?

Niezwykle ważne podczas wyboru pierścionka z zawieszką jest fakt, by owa ozdoba nie była za duża. Tego typu biżuteria powinna być minimalistyczna, subtelna, elegancka i wykonana w odpowiednich proporcjach. Na rynku można dopatrzeć się wszelakich wzorów, niektóre z nich są o wiele za duże jak na delikatny kobiecy palec. Nie o to jednak chodzi w tym chodzi. Pierścionki powinny mieć zawieszkę dostosowaną do swoich gabarytów. Dlatego, jeśli pierścionek jest delikatny, to i zawieszka musi być wykonana z podobnym zamysłem.

Czy jest w czym wybierać?

Oryginalnych modeli pierścionków z zawieszkami jest tak dużo, że można zebrać pokaźną kolekcję. Wyglądają one rewelacyjnie na dłoniach kobiet, ale czy wszystkie panie wiedzą, jak szerokie mają pole do popisu? Poniżej przedstawione zostały modele, które zasługują na największe zainteresowanie.

Pierścionek z zawieszką w kształcie serduszka występuje w wielu ciekawych konfiguracjach. Na rynku znaleźć można pierścionek z zawieszką z ramką serca oraz z całym wypełnionym serduszkiem. Biżuteria różni się od siebie kolorystycznie. Może występować jako srebrny pierścionek ze srebrną zawieszką, srebrny pierścionek ze złotą zawieszka lub na odwrót. Do wyboru, do koloru!

Nie wszystkie kobiety lubują się minimalistycznej, delikatnej biżuterii. Dla nich przygotowuje się złote, lśniące pierścionki z przykuwającymi wzrok zawieszkami, najczęściej ozdobionymi cyrkoniami. Taki rodzaj pierścionka z zawieszką idealnie wpasuje się w gusta kobiety, która ceni sobie subtelne kształty, ale pragnie też, by było ją widać.

Pierścionki mogą posiadać zawieszki z różnym kształcie i rozmiarze. Najpopularniejsze są, wspominane wyżej, zawieszki w kształcie serca. Ponadto w trendach króluje zawieszka w kształcie czterolistnej koniczyny, dającej ludziom szczęście. Na rynku znajdują się także zawieszki w kształcie nieskończoności, kluczyka, kłódki-serca, pióra, gwiazdki, listka czy motylka. Wszystkie pierścionki z zawieszką to przeuroczy rodzaj biżuterii, który nie tylko pasuje do wszystkiego, ale mogą go nosić kobiety w każdym wieku.