koszula
Moda męska

Męski duet: koszula i krawat

Czy zastanawiałeś się kiedyś, dlaczego mężczyźni noszą krawaty?

Popularna na całym świecie norma dotycząca ubierania się, poza tworzeniem poczucia stylu, nie służy żadnemu celowi, prawda?

Podczas gdy wielu umawia się na „La Cravate” – francuski krawat, jeszcze w XVII wieku, podczas rządów króla Ludwika, gdy chorwaccy najemnicy nosili kawałek materiału na szyi jako część munduru, który ustąpił miejsca obowiązkowemu ubiorowi na królewskie spotkania przez króla… niektórzy archeolodzy datują go tysiące lat temu w starożytnym Egipcie, gdzie faraony zdobiły szerokie więzy z drogimi kamieniami na szyi. Od 17 th wieku Chorwacki Krawat, do tie magazynie w 18-tym wieku, do Ascots i łuk w 19 wieku na mnóstwo wersji w 20-tym znacznie debatować chudy, niesławny krawat ma nic ale ewoluowały poprzez wieki i był symbolem klasy.

Czemu?

Dowodzi szacunkiem, nadaje wyrazisty charakter, wymagają tego niektóre prace i tak, kobiety kochają mężczyznę w krawacie!

Jednak z Mocą wiąże się wielka odpowiedzialność…. Noszenie krawata jest rzeczywiście sztuką.

W końcu nierzadko zdarza się, że podziwiasz męski garnitur i przestajesz kręcić się z przerażeniem, widząc brzydki krawat. To też może ci się przydarzyć!

Oto krótka lista kontrolna idealnego połączenia koszuli i krawata z Vitruvien.com.

Właściwa koszula: Nic nie wygląda bardziej elegancko niż widok mężczyzny w garniturze i krawacie… ale nic nie wygląda na bardziej przygnębiające, gdy krawaty są kupowane bez uwzględnienia koszul. Tak, rodzaj koszuli, który wybierzesz, znacznie przyczyni się do ustalenia Twojego stylu. Formalne koszule zawsze na co dzień; z kołnierzami wymagającymi wiązania: klasyczne kołnierze proste, rozpostarte lub szerokie.

Właściwy kolor: Solid on solid to zawsze bezpieczniejszy zakład podczas łączenia koszuli i krawatów. Konieczne jest jednak poleganie na przyjaznym „kole kolorów”, aby uzyskać prawidłowe połączenie. Składa się z podstawowych, uzupełniających się i kontrastujących kolorów, mówi ci o niedociągnięciach w dopasowaniu krawatów koszulowych … Idealne są kontrastujące kolory. Jasnoniebieska koszula z czerwonym lub rdzawym krawatem. Lub fioletowy krawat z różową koszulą. Staraj się, aby krawat zawsze był ciemniejszy od koszuli.

Wszechczasowe hity: białe we wszystkich kolorach i wzorach. Granatowa koszula z czarnym krawatem. Niebieska koszula z granatowym krawatem.

Solidne i wzory są również świetną opcją, pod warunkiem, że pamiętamy koło kolorów. Jeśli jest to solidny krawat na wzorzystej koszuli, pamiętaj, aby dopasować kolor krawata do rodziny kolorów kolorów twojej koszuli. Powiedz, że zielony krawat w kolorze butelkowej zieleni pasuje do zielonych pasków w koszuli. Podobnie w przypadku wzorzystego krawata na solidnej koszuli, dopasuj kolory krawata do rodziny kolorów koszuli.

Właściwy wzór: Dopasowywanie solidnych koszul z solidnymi krawatami jest łatwe, jeśli masz na uwadze podstawowe założenia koła kolorów. Dopasowuje wzory do wzorów, które stają się nie tylko niemożliwym zadaniem, ale wyzwaniem. Jeśli dobrze to zrozumiesz, ostatecznie pożyczysz postać. Jeśli się pomylisz, to będziesz kimś, kto wyglądał na szalonego mężczyznę na wolności.

Oto dwie rzeczy do zapamiętania.

Ta sama rodzina kolorów: zawsze najpierw wybieraj koszulę, a następnie krawat. Znajdź dominujący kolor koszuli i wybierz krawat o odcieniach tego samego dominującego koloru. Fioletowa koszula w kratkę w kratkę z grubym skośnym krawatem w lawendowo-węglowy krawat.

  • Rozmiar ma znaczenie: w danym momencie rozmiar wzoru koszuli powinien być odwrotnie proporcjonalny do rozmiaru wzoru krawata. Zawsze staraj się trzymać mniejszych wzorów na koszulce, wybierając większe krawaty. Ale jeśli masz na myśli świetną kombinację, odwrotnie też działa.

Jasnobrązowa koszula w kratkę połączona z szerokim pasiastym krawatem z ciemnobrązowo-bordowo-szarymi paskami LUB

Możesz także poeksperymentować z niebieską niestandardową koszulą w pepitkę połączoną z granatowym krawatem ze eleganckim cyfrowym nadrukiem. Lub pasiaste koszule noszone z małymi krawatami mofit – groszki, paisley i geometryczne wzory.

Zawsze pamiętaj o kciuka na wzorach: nie próbuj wzorów o podobnych rozmiarach. I staraj się trzymać tylko dwóch, a nie kalejdoskopu wzorów.

Nie chcesz, żeby ludzie tracili rozum nad tobą z niewłaściwych powodów.