męskie buty
Moda męska

Jakie męskie buty wybrać na wiosenny czas, a jakie na jesienny?

Mężczyzna w swojej szafie nie gromadzi aż tyle par butów co kobieta. W swoich działaniach jest on bardziej praktyczny, lubi przemyślane decyzje. Podczas wybierania obuwia kieruje się ich przydatnością, a także aktualną pogodą. Wiosną decyduje się na lekkie, dobrze dopasowane dodatki, które pozwalają na dużą aktywność na świeżym powietrzu, w jesienne dni konieczny jest wybór butów chroniących przed deszczem i niskimi temperaturami.

Jaki model butów jest najlepszy na wiosnę?

 Koniec zimy to najwyższa pora na szukanie idealnej pary butów na wiosenny czas. Każdy nowy sezon przynosi ciekawe trendy w dodatkach. Nie zawsze warto podążać za takimi nowinkami, korzystniej szczególnie dla portfela postawić na sprawdzone, uniwersalne produkty, przykładem mogą być trampki męskie. Ich obecność w szafie to wiele korzyści dla wizerunku współczesnego mężczyzny można je bezproblemowo dopasować do niejednej stylizacji, zarówno tej nieformalnej, casualowej, jak i bardziej eleganckiej. Trampki można umieścić na stopach zarówno, gdy jednym z elementów są jeansy, jak i spodnie od garnituru. Wiele modeli tych butów można zauważyć w sklepach obuwniczych, cechuje je różnorodność kolorystyczna. Żeby można było liczyć na ich większą praktyczność, trzeba postawić na kolor o stonowanym charakterze, na przykład czarnym, brązowym, granatowym. Wielu panów wybiera także kolor biały, kupując trampki, są one gustowne, niepozbawione praktyczności.

Co wybrać, gdy przychodzi jesień?

 Choć trampki to niezwykle uniwersalny dodatek, mogący być ciekawym dopełnieniem niejednego stroju, nie tylko tego przygotowanego na wiosnę, to jednak trudno sobie je wyobrazić na stopach w deszczowy, ulewny dzień. W takim przypadku korzystnie będzie wybrać buty wysokie męskie. Odpowiednio ochronią one przed niekorzystnymi dla zdrowia warunkami pogodowymi. Niezależnie od tego jak wiele deszczu spadnie takiego dnia, będzie można wybrać się na spacer i nie martwić się o stan swoich stóp. Obuwie wysokie męskie to między innymi trapery, botki, sneakersy. Można je wybierać, biorąc pod uwagę kilka kwestii. Przede wszystkim do czego mają służyć takie buty, czy mają być uniwersalne, czy raczej o sportowym kroju, korzystnie wyglądające w casualowych stylizacjach. Skórzane botki to najlepszy wybór, gdy potrzeba dodatków gustownych, dobrze dopasowanych do garnituru czy innych eleganckich strojów. Najpopularniejszy wybór to skórzane obuwie w czarnym kolorze takie buty są łatwe w pielęgnacji, wytrzymują nie tylko jeden sezon jesienny, można je też używać intensywnie.