męska garderoba
Moda męska

Jakie elementy garderoby mogą się przydać każdemu mężczyźnie?

Wbrew pozorom, nie tylko przedstawicielki płci pięknej starają się dbać o swój wygląd zewnętrzny. Panom również zależy na tym, aby atrakcyjnie wyglądać. Warto byłoby więc należycie wyposażyć swoją garderobę. Wydaje się, że dobrym pomysłem może okazać się zakupienie pewnych klasycznych elementów, które mogą zostać wykorzystane w wielu stylizacjach.

Postaw na jeansową koszulę

Jeżeli poszukujemy elementu garderoby, który doskonale sprawdzi się w wielu okolicznościach, śmiało możemy postawić na koszule męskie jeansowe. Mogą mieć barwę ciemnego bądź jasnego błękitu. Wybór koloru jest zależny wyłącznie od naszych osobistych upodobań. Niesamowicie ważne jest jednak to, aby koszula miała odpowiedni rozmiar. Najlepiej postawić na taką, która podkreśla atuty sylwetki oraz tuszuje mankamenty. Błędem jest kupno zbyt obcisłych koszul, bo mogą one podkreślać to, co wolelibyśmy ukryć. Zbyt luźne ubrania mogą zaś zaburzyć proporcje naszej sylwetki. Najlepiej więc przymierzyć kilka koszul przed dokonaniem zakupu. Do czego pasują jeansowe koszule? Jak się okazuje, możliwości mamy naprawdę sporo. Śmiało możemy zestawić ją z czarnymi rurkami i sportowym obuwiem. Takie rozwiązanie będzie wprost idealne na wypad ze znajomymi na miasto bądź na niezobowiązujący wypad integracyjny ze znajomymi z pracy. 

A może wygodne trapery?

W garderobie każdego mężczyzny powinny znajdować się także wygodne buty. Do takich z całą pewnością należą trapery. Z powodzeniem można je włożyć na naprawdę wiele rozmaitych okazji. Będą świetne na deszczowy spacer po parku, jak również na wypad za miasto. Ważne jest jednak to, aby umiejętnie je dobrać. Najważniejsze jest to, aby trapery posiadały odpowiedni rozmiar. Konieczne jest więc przymierzenie kilku par obuwia przed dokonaniem zakupu. Nie mogą być one zbyt obcisłe, bo wówczas może dochodzić do nieprzyjemnych i bolesnych otarć naskórka. Dla zdecydowanej większości mężczyzn istotny jest także wygląd obuwia. Wydaje się, że najlepszym rozwiązaniem będzie zakupienie butów, które po prostu nam się podobają. Jak jednak wiadomo, każdy może posiadać zupełnie inny gust. Warto jednak brać pod uwagę także względy praktyczne. Wydaje się, że na co dzień najlepiej sprawdzą się buty w kolorze czerni, brązu czy granatu. Zdecydowanie mniej praktyczne będzie obuwie o barwie burgundu, butelkowej zieleni czy żółci. Jeżeli jednak lubimy wyglądać oryginalnie, możemy postawić na takie rozwiązanie. Musimy mieć jednak świadomość tego, że obuwie o wyrazistej barwie nie będzie pasowało do wszystkich ubrań.