używane ubrania
Garderoba

Dlaczego warto sprzedawać używane ubrania?

Gruntowny porządek w szafie dla większości z nas nie jest codziennością. Robimy to raczej rzadko i dlatego też gdy już się za to weźmiemy, często okazuje się, że w szafie znajduje się cała masa ubrań, których nie zamierzamy więcej zakładać. Jak jednak można wyrzucić spodnie wywalczone w tłumie zakupowiczów na wyjątkowej wyprzedaży, albo koszulę ubraną na pierwszą randkę? Dużo łatwiej pogodzić się z rozstaniem, jeśli da nam ono jakąś satysfakcję. Dlatego właśnie najlepszym wyjściem będzie… sprzedaż starych ubrań.

Dlaczego warto sprzedawać ubrania?

Sprzedaż używanej garderoby zyskuje na popularności i to nie bez powodu. A konkretniej powodów jest przynajmniej kilka – od tych najprostszych, po bardziej światopoglądowe. 

To się opłaca

Najważniejszym i najbardziej oczywistym powodem do sprzedaży ubrań jest fakt, że… będziemy mieć z tego pieniądze. W przypadku droższych ciuchów mogą to być naprawdę duże sumy, jednak i przy tańszych koszulkach sprzedaż kilku sztuk może pozwolić na zakup jednej czy dwóch nowych (a może kilku ładnych sztuk od kogoś innego?)

A jeśli w szafie znajdzie się wyjątkowo popularna w ostatnim czasie (głównie za sprawą celebrytek i influencerek) bluzka, bądź sukienka, może udać się nawet zarobić na niej więcej, niż kosztowała przy zakupie w sklepie!

Środowisko to lubi

Styl życia less waste podbija serca coraz większej liczby ludzi. Nabywanie ubrań z drugiej ręki sprawia, że nie wylądują one na wysypisku. I choć mogłoby wydawać się, że jedna koszulka nie zaśmieci planety, to wystarczy przejrzeć ile w sieci można nabyć używanych ciuchów i wyobrazić sobie zgromadzenie ich wszystkich w jednym miejscu…

Warto pamiętać, że takie działania mają ogromny wpływ na ekologię i kondycję naszej planety. Nadmierny konsumpcjonizm prowadzi do nieodwracalnych zmian, które mogą odbić się bardzo niekorzystnie na życiu naszych potomków.

Przy sprzedaży można także kupować

Wystawienie ogłoszenia w sieci to oczywiście obowiązkowa wizyta w serwisie poświęconym sprzedaży ubrań. Czasem przeglądamy więc inne oferty, a czasem same wpadną nam w oko przy wchodzeniu na stronę, bądź włączeniu aplikacji. Niezależnie od tego jak trafimy na ogłoszenie, może zdarzyć się, że zupełnie przypadkowo znajdziemy ofertę sprzedaży ubrań, które doskonale wpasowują się w nasz styl, a w dodatku są w naprawdę korzystnej cenie. 

Dzięki temu możemy nie tylko sprzedać swoje ubrania, ale także zyskujemy szansę uzupełnienia swojej szafy czymś naprawdę ładnym i w dodatku niespecjalnie drogim.

Dawanie radości innym

Z wielu badań wynika, że po udanych zakupach (to znaczy takich, po których portfel jest zauważalnie lżejszy, a torba zauważalnie cięższa) nasz mózg wzmacnia wytwarzanie endorfiny – hormonu szczęścia. Jest to główny powód, dla którego tak bardzo lubimy wypady do galerii handlowych. 

Nie działa to oczywiście wyłącznie w sklepach. Osoby kupujące ubrania z drugiej ręki także mogą czuć niemałą radość ze zdobycia wspaniałej (w ich oczach) koszulki czy doskonałych butów. A czy jest coś lepszego na świecie niż uszczęśliwianie innych (zwłaszcza jeśli zdobędziemy przy tym chociaż kilka złotych)?

Gdzie sprzedawać ubrania?

W dzisiejszych czasach najlepszym miejscem znalezienia klientów na nasze ciuchy będzie internet. Jednym z pierwszych wyborów wielu osób będzie strona z darmowymi ogłoszeniami, portal do sprzedaży ubrań Pokato.pl.

Cała masa pozytywów płynących ze sprzedaży używanych ubrań przyczynia się do rosnącej popularności takich działań. Korzystają na tym zarówno kupujący, jak i sprzedający, a nawet cała nasza planeta. Może więc pora w końcu zajrzeć do szafy i pozbyć się niepotrzebnej garderoby?