buty na rzepy
Moda dziecięca

Buty na rzepy – jak wybrać najlepsze?

Pierwsze buty dla dziecka należy zakupić, gdy pociecha rozpocznie naukę chodzenia. Dużą popularnością cieszy się obuwie na rzepy, ze względu na łatwość w zakładaniu i zdejmowaniu. Przed nabyciem należy jednak skupić się na kilku podstawowych aspektach. Dlaczego dopasowanie butów na rzepy ma tak duże znaczenie?

Dlaczego dopasowanie butów na rzepy ma tak duże znaczenie?

Buty na rzepy, jak również każde inne, powinny być każdorazowo dopasowane indywidualnie pod stopę dziecka. To właśnie od nich zależy bowiem komfort poruszania się. Tylko takie podejście sprawi, że obuwie będzie wygodne. Jeśli dokonujemy zakupu w sklepach stacjonarnych, wówczas nie powinniśmy mieć z tym problemów. Wystarczy wybrać te egzemplarze, które przypadają nam do gustu. Następnie przymierzamy je do sklepu i dokonujemy odpowiedniej weryfikacji. Nieco mniej korzystnie wygląda to w przypadku zakupów internetowych. Tutaj jednak również jest jedno doskonałe rozwiązanie- wykonanie pomiarów stopy dziecka.

Czym charakteryzują się buty na rzepy?

Buty na rzepy są bardzo lubiane przez dzieci. Jest to również bardzo korzystne rozwiązanie dla rodziców, bowiem mogą oni oszczędzić czas związany z zakładaniem. Co więcej, pociecha uczy się samodzielności, co ma szczególne znaczenie. Ściągnięcie i założenie takiego rodzaju obuwia jest możliwe nawet przez trzylatka. Warto jednak pamiętać, że rzepy mają to do siebie, że szybko się zużywają. Z tego powodu tak istotna jest kwestia wysokiej jakości wykonania. W przeciwieństwie do tradycyjnych sznurówek, nie możemy wymienić ich na nowe- konieczny jest zakup nowych modeli, co naraża nas na dodatkowe koszty, których niejednokrotnie chcielibyśmy uniknąć.

Na co zwrócić uwagę podczas zakupu butów na rzepy?

Nie da się ukryć, że buty na rzepy powinny być przede wszystkim odpowiednio dobrane. Dlatego też zdecydowanie najistotniejszy jest ich rozmiar. Jeśli będą zbyt duże, wówczas będą spadać ze stopy, natomiast za małe mogą doprowadzić do dużego bólu. Oczywiście nie mniej istotny jest sam fason- powinien być atrakcyjny nie tylko dla rodziców, ale również dla samego dziecka. Pamiętajmy o ponadprzeciętnej jakości wykonania- dzięki temu nie zniszczą się po kilku dniach, a my zaoszczędzimy sporo gotówki w portfelu.