gumki do włosów
Dodatki, Kobieta, Moda damska, Moda dziecięca

Praktyczna i uniwersalna ozdoba do włosów

Jedną z przesądzających o atrakcyjności wyglądu cechą są oczywiście włosy. Wszyscy kochamy zdrowe, piękne i długie pasma. Jednak żadna fryzura nie będzie się dobrze prezentowała, jeśli nie poświęcimy odpowiednej uwagi kwestii jej pielęgnacji.  Dlatego warto zaopatrzyć się w produkty, które nam w tym pomogą. 

Dłuższe włosy nie muszą być uciążliwe! 

Posiadaczki długich włosów doskonale wiedzą, w jak wielu codziennych sytuacjach taka fryzura może okazywać się dokuczliwa. Przykładowo zbyt gwałtowny ruch potrafi zniszczyć całkowicie naszą stylizację, a ciężko samemu uzyskać taki efekt, jak po wyjściu od fryzjera. Kolejnym problemem są ćwiczenia fizyczne, wręcz niemożliwe do realizacji bez ciągłego plątania się pojedynczych pasm i zahaczania o wszystko dookoła. Warto wspomnieć także o tym, że tendencja do ciągłego poprawiania rozpuszczonych włosów jest bezpośrednią przyczyną ich szybszego  przetłuszczania. Dlatego w niektórych sytuacjach bardziej opłaca się postawienie na wygodę, zwłaszcza, gdy żadna wyjątkowa okazja nie wymaga od nas nieskazitelnej prezencji. Praktycznym rozwiązaniem w takich przypadkach okaże się dobranie odpowiednich frotek, a najbardziej uniwersalnymi, które dopasują się do różnych typów włosów są oczywiście gumki scrunchie.  

Jak ekologicznie dbać o włosy?

Tradycyjne frotki do włosów charakteryzują się bardzo krótką żywotnością, szybko się rozrywają i jako konsumenci jesteśmy zmuszeni do ich częstej wymiany. Gumki do włosów scrunchie są wyjątkowo przyjaznym dla środowiska rozwiązaniem. Ich struktura sprawia, że nie niszczą się tak szybko, dzięki czemu mogą nam naprawdę długo posłużyć. Kolejnym ekologicznym aspektem jest także możliwość zakupu takich frotek, które powstały w procesie recyklingu. Warto pamiętać także, że na poziom osłabienia włosów wpływa to, jak zabezpieczamy je podczas snu. Dlatego dobrą alternatywą dla kosztownych produktów regenerujących włosy jest odpowiednie zapobieganie. Związywanie na noc gumkami do włosów schrunchie zapewni ich dobrą kondycję naszej fryzurze. 

Czy gumka do włosów może być ozdobą?

Ogromną zaletą gumek do włosów scrunchie jest różnorodność ich wzorów i kolorów. A ze względu na swoją wielkość, inną niż standardowe ozdoby, od razu przykuwają uwagę. Można więc pokusić się o dobór konkretnej frotki do stroju, by uzyskać efekt ciekawej i pełniejszej stylizacji. Warto zwrócić także uwagę na gumki z kokardami, które można wkomponować w daną fryzurę np. wplatając je lub pozostawić luźno opadające, dzięki czemu uzyskamy unikalny, dziewczęcy efekt. Coraz częściej spotyka się także osoby noszące scrunchies jak bransoletki, co również jest ciekawym i modnym pomysłem, a w razie potrzeby związania włosów, rozwiązanie zawsze będzie pod ręką.

 Artykuł przygotowany we współpracy z stylowapolka.pl – sklep z gumkami do włosów, spinkami, bransoletkami.