styl skandynawski
Informacje

Styl skandynawski w sypialni? Tak, to możliwe!

Styl skandynawski cieszy się ogromną popularnością w aranżacji wnętrz. Salony czy kuchnie przygotowane w takiej aranżacji to żadna nowość. Minimalizm, klasyka, dominująca wszędzie biel, przez niektórych oceniana jako dość chłodna czy mało przytulna cieszy się niesłabnącą popularnością. Szczególnie, że wbrew pozorom nawet styl skandynawski może być bardzo przytulnym rozwiązaniem. Wiele zależy od dodatków. Ale czy styl skandynawski sprawdzi się również w sypialni?

Styl skandynawski co go wyróżnia?

Każdy, kto choć trochę interesował się aranżacją wnętrz z całą pewnością ma świadomość jak wygląda styl skandynawski. Stawia on na naturalność i minimalizm. Wnętrza urządzone w stylu skandynawskim są na ogół bardzo jasne, przestronne oraz wyjątkowo funkcjonalne. Dominują w nich bardzo stonowane kolory, a biel czy odcienie szarości są wręcz wizytówką stylu.

Styl skandynawski stawia na naturalność – drewniane meble, dodatki z kamienia, wszystko najlepiej w jasnych barwach lub w przypadku drewna – w naturalnym odcieniu. Meble są ergonomiczne – wygoda i komfort, połączona z funkcjonalnością sprawiają, że wnętrze jest wyjątkowe i harmonijne. Co ciekawe, to że aranżacja jest wyrazem minimalizmu nie oznacza, że jest pozbawiona dodatków. Są one jednak dobierane z rozwagą. Ogromną rolę odgrywają m.in. tkaniny – pledy, zasłony, oczywiście również naturalne. Rewelacyjnie sprawdza się bawełna.

Styl skandynawski w sypialni

Nic nie stoi na przeszkodzie, aby poza salonem czy kuchnią styl skandynawski zagościł również w sypialni. Takie wnętrze również cechuje naturalność, minimalizm i funkcjonalność. Panująca harmonia i dopasowane elementy sprawią, że odpoczynek będzie efektywniejszy. Eliminacja zbędnych elementów pozwoli lepiej się zrelaksować i wyciszyć.

Poza meblami (oczywiście drewnianymi) w sypialni warto postawić na dodatki. Materiały absolutnie naturalne. Ogromną popularnością cieszy się bawełna. Pledy, pościel Greno czy ozdobne poduszki można rewelacyjnie dopasować, aby stanowiły doskonałą kompozycję. Genialnym pomysłem będzie wybór wariantów, na których znajdują się różne wzory geometryczne. Co ciekawe, pomimo królowania bieli, brązu i szarości, dodatki dobierane do aranżacji w stylu skandynawskim warto dopasować dodatki o dość intensywnych, kontrastujących kolorach. Takie rozwiązanie pozwala podkreślić wyjątkowość aranżacji, nadając jej indywidualnego charakteru.