strój kąpielowy
Kobieta

Strój kąpielowy idealny do pływania

Wakacje to nie tylko wylegiwanie się na plaży, picie pysznych koktajli oraz delektowanie się oryginalnymi potrawami. Wyjazd na urlop to czas na pływanie, wodne atrakcje i granie w różne gry plażowe. Z tego względu wygodny strój kąpielowy stanowi podstawowe wyposażenie walizki. Jednak przed spakowaniem trzeba koniecznie dokonać właściwych wyborów. W pierwszej kolejności należy pamiętać, że stroje kąpielowe należy dopasować do kształtu sylwetki, co zapewnia pożądany wygląd i dobrze samopoczucie. Pod żadnym względem nie powinny krępować ruchów i jednocześnie przyczyniać się do powstawania otarć w trakcie intensywnego wysiłku, jakim jest pływanie, aqua aerobik, albo zumba organizowana w hotelowym basenie. 

Jaki strój kąpielowy zapewni doskonały wygląd i wygodę w trakcie aktywności?

Pływanie to dyscyplina sportu, która pozwala zachować piękną sylwetkę oraz pozbyć się nagromadzonego w organizmie stresu, jednak wejście do orzeźwiającej wody w trakcie wakacyjnego wyjazdu wiąże się przede wszystkim z możliwością ochłodzenia rozgrzanego ciała i rozkoszowanie się urlopem.  Jednak, aby w pełni cieszyć się z uroków wakacji, należy dobrze wybrać strój kąpielowy. Powinien przede wszystkim spełniać trzy podstawowe cechy: zapewniać wygodę, być praktyczny i dobrze się prezentować. 

Stroje kąpielowe, które można znaleźć w dzisiejszych czasach, powstają z myślą o aktywnych osobach, dlatego wyglądają dobrze, a po włożeniu ich na ciało, przylegają jak druga skóra. Z tego względu doskonale nadają się zarówno dla amatorów pływania, jak i osoby korzystające z zalet wakacyjnych urlopów i chętnie skaczą w rytm muzyki w hotelowym basenie. Zbyt obcisły model nie wpływa korzystnie na wygląd sylwetki i jednocześnie przyczynia się do  odczuwania sporego dyskomfortu. Jednocześnie należy sięgnąć po materiał najlepszej jakości, w przeciwnym przypadku częste kontakty z wodą oraz regularne pranie szybko pogorszy wygląd kąpielówek.  

Doświadczenie pokazuje, że na basen zdecydowanie lepiej sprawdzają się jednoczęściowe stroje kąpielowe, gdyż powstały one specjalnie z myślą o intensywnym wysiłku fizycznym. Przede wszystkim nie podwijają się, nawet w trakcie regularnych podskoków, wymachów rękami, czy ruchów nogami. Nie ma mowy o ograniczaniu ruchów oraz swobody, dlatego jednoczęściowy kostium cieszy się zdecydowanie większą popularnością wśród aktywnych urlopowiczów. Kiedy wkładamy jednoczęściowy strój kąpielowy, możemy bez żadnych wątpliwości i ograniczeń grać w siatkówkę plażową, badmintona, rzucać piłką, czy biegać. Stroje kąpielowe dwuczęściowe pozwalają odsłonić więcej ciała, co przekłada się na atrakcyjną opaleniznę, dlatego należy odpowiedzieć sobie na pytanie: wygoda, czy opalenizna – co jest ważniejsze? 

Jak wybierać stroje kąpielowe?
Strój kąpielowy to najważniejszy element wakacyjnej walidacji, gdyż spędza się w nim większą część czasu. Nosi się go od rana do samego wieczora, dlatego warto nabyć kilka modeli, żeby później cieszyć się szerokim wyborem i dopasowywaniem stroju do wybranej okazji, czy aktywności. Stroje kąpielowe powinny przede wszystkim przylegać do ciała oraz dopasowywać się do kształtu sylwetki. Panie o nieco okrąglejszych kształtach mogą zdecydować się na model odpowiadający za modelowanie sylwetki. W ich przypadku sprawdzi się także interesujące zestawienie kolorów. W przypadku niewielkich biustów warto postawić na intensywną, kolorową górę, która jednocześnie pozwoli odciągnąć uwagę od szerszych bioder, czy ud. Niskie panie powinny zwracać szczególną uwagę na powycinane stroje kąpielowe, gdyż odpowiadają one za wydłużenie sylwetki i zyskanie bardziej atrakcyjnych innych proporcji. 

Strój kąpielowy ma dobrze wyglądać i umożliwiać pływanie oraz ćwiczenia w basenie. Z tego względu zbyt luźny model też nie stanowi dobrego rozwiązania. Przede wszystkim chodzi o to, że woda wpuszczona do środka powoduje przemieszczanie się materiału, dzięki czemu istnieje spore ryzyko na odsłonięcie różnych partii ciała, co z oczywistych względów może stać się przyczyną wstydu i skrępowania. 

Stroje kąpielowe wybiera się również ze względu na dobrej jakości materiał. Jest to szczególnie ważne z tego względu, że woda w basenach zostaje wzbogacona o chlor, który niekorzystnie wpływa na wygląd stroju. Zastosowanie odpowiednich tkanin sprawi, że kolor nie zmieni się nawet w trakcie długotrwałego używania i dodatkowo cały czas będzie on elastyczny. Kiedy już mowa o kluczowych elementach, na które należy zwrócić uwagę, nie można zapomnieć o ramiączkach. Nie mogą się zsuwać, gdyż wywołuje to spory dyskomfort. Powinny przede wszystkim przylegać do ciała i nie ograniczać ruchów. Solidne ramiączka w trakcie aktywnego wypoczynku, a stroje kąpielowe wiązane na szyję, czy nawet bez tego dodatku – w trakcie plażowania, albo spożywania pysznego jedzenia w przybrzeżnych restauracjach. 

Już na zakończenie warto dodać, że stroje kąpielowe wymagają odpowiednich dodatków. Wymienia się wśród nich specjalne gumowe buty, dzięki którym można zapobiec ślizganiu się oraz obdarciom stóp. W trakcie dojścia na plażę warto wybrać klasyczne japonki, albo sandałki, nie może zabraknąć także pojemnej torby, która pomieści niezbędne akcesoria.