Spodnie z wysokim stanem
Moda damska

Spodnie z wysokim stanem – komu pasuje ten fason?

Spodnie z wysokim stanem już od wielu sezonów utrzymują się na topie najmodniejszych fasonów. Niektóre panie obawiają się jednak, że ten krój zupełnie im nie pasuje. Czy słusznie? Doradzamy, kto może nosić wysoki stan i jakie modele warto mieć na oku.

Biodrówkom mówimy NIE!

Chociaż wielu stylistów chciałoby zapomnieć o tej modzie, to jeszcze do niedawna najmodniejsze były biodrówki. To one królowały na wybiegach na początku wieku i były marzeniem wszystkich kobiet. Niemniej, mało która mogła sobie na nie pozwolić. Biodrówki, niestety, eksponują wszystkie mankamenty figury – nawet te najdrobniejsze. Zupełnie inaczej jest w przypadku spodni z wysokim stanem, które opanowały modę w latach 60-70. Teraz znowu wróciły do łask. Czy można je nosić bez względu na rodzaj sylwetki?

Wysoki stan – dla kogo?

Dobra wiadomość jest taka, że spodnie z wysokim stanem służą większości sylwetek. Wszystko ze względu na ich wyjątkowe, wyszczuplające właściwości. Oczywiście nie ma co się łudzić, że po założeniu takiego fasonu uzyskamy efekt jak dzięki bieliźnie modelującej, ale rzeczywiście – wyszczuplenie jest widoczne gołym okiem. Spodnie z wysokim stanem pięknie wydłużają nogi i spłaszczają brzuszek. Nadają też pożądanych kształtów biodrom, które optycznie poszerzają się na rzecz wyszczuplenia talii. Dzięki temu sylwetka nabiera bardzo kobiecych kształtów, często zamienia się w klepsydrę.

Jednak czy to właściwości, które służą każdej figurze? I tak, i nie. W spodniach z wysokim stanem niekoniecznie dobrze będą czuć się panie o figurze gruszki, ponieważ biodra wydadzą się jeszcze szersze. Z drugiej strony można ten efekt zmniejszyć, wybierając model w ciemnych kolorach lub po prostu łącząc spodnie z dłuższą bluzką. Wysoki stan może się też nie sprawdzić w przypadku kobiet, które mają figurę trapezu. Wówczas warto zadbać o to, aby optycznie wyrównać ramiona z biodrami np. za pomocą odpowiednio dobranej góry.

Jak dobrać spodnie z wysokim stanem?

Planując zakup spodni z wysokim stanem, trzeba pamiętać, że to, jak leżą, zależy głównie od wyboru właściwego modelu. Przede wszystkim należy wziąć pod uwagę rozmiar. Spodnie powinny być idealnie dopasowane. Wysoki stan nie może się marszczyć ani odstawać, bo niepotrzebnie dodamy sobie kilogramów. Niezalecane są też modele zbyt ciasne. Rozchodzące się guziki nigdy nie wyglądają dobrze! Poza tym dopasowanie spodni zależy też od ich fasonu. Wysoki stan mogą mieć zarówno rurki, jak i dzwony czy cygaretki. Każdy z tych fasonów powinien leżeć odrobinę inaczej i należy wziąć to pod uwagę. Ponadto, wybierając model dla siebie, nie zapomnij też o nogawkach. Muszą być dobrane do wzrostu tak, aby ani nie skracały nóg, ani nie zwijały się na butach.