Glany damskie
Kobieta, Moda damska

Ponadczasowe glany damskie i męskie

Rzadko zdarza się, że coś w modzie jest ponadczasowe, ponieważ trendy modowe zmieniają się co sezon. Istnieje jednak jeden element odzieży, który od dziesięcioleci jest na topie bez względu na wszystko. Są to glany damskie i męskie, czyli nietracące nigdy na aktualności obuwie, które każdy powinien mieć w swojej szafie.

Dlaczego właśnie glany?

Nie musisz być fanem koncertów rockowych, czy na co dzień biegać w ramonesce, żeby kochać i mieć glany. Sznurowanych masywnych glanów nie można pomylić z żadnym innym obuwiem, ale też nie da się ich niczym zastąpić. To nieodzowny element nowoczesnych stylizacji. Na przestrzeni czasu moda ewoluuje, raz są hitem w połączeniu z drapieżną stylizacją, innym razem strzałem w dziesiątkę jest ubranie ich do krótkiej spódniczki i kolorowej bluzy. Mają jeszcze jedną, najważniejszą zaletę. Glany damskie i męskie są niesamowicie wygodne, a rozchodzone niemal stapiają się ze stopą. Wszystko to za sprawą materii, z której są wykonane, czyli najprawdziwszej naturalnej skóry. Są doskonałe na koncert, wyjście z przyjaciółmi do klubu, wycieczkę w góry, czy też zimową ślizgawicę.

Glany niejedno mają imię

Jeśli uważasz, że glany to czarne sznurowane buty do połowy łydki, jesteś w błędzie. Glany występują w wielu opcjach. Różnią się ilością oczek, przez które przewleczone są sznurówki, a im więcej, oczek, tym wyższe są glany. Najniższe sięgają poniżej kostki i mają zaledwie trzy rzędy oczek. Są doskonałe na cieplejsze dni. Najpopularniejsze modele charakteryzują się dziesięcioma rzędami oczek i to właśnie te sięgają do połowy piszczela. Dla lubiących ekstrawagancję sprzedawcy mają w zanadrzu glany wysokie na 14, 20, a nawet 30 rzędów oczek. Cechą wspólną wszystkich modeli glanów damskich i męskich jest podeszwa skręcana 21 śrubami. Glany są obuwiem na długie lata, nierzadko spotyka się osoby w schodzonych glanach, których historia sięga 30 lat. Glany bywają również pamiątką rodzinną przekazywaną z rodzica na dziecko.

Glany zielone
Zielone glany damskie

Nie tylko czarne

Czy kolorowe glany damskie i męskie to obciach? Absolutnie nie. Oczywiście warto mieć w garderobie parę klasycznych czarnych glanów, jednak wariactwo kolorystyczne również zawsze jest na topie. Przecierane czerwone, żółte, srebrne, zielone, czy pomarańczowe przyciągną wzrok i sprawią, że staniesz się ikoną stylu. A może akurat jest potrzeba ubrać je do sukienki? Nie ma sprawy, glany z aplikacjami kwiatowymi to świetny pomysł. Sprzączki i kolorowe sznurówki podkreślą stylizację i nadadzą jej pazura. Cały świat kocha glany, pokochaj i ty.