Kobieta

Jak wybrać odpowiednie rajstopy w rozmiarze plus size?

Panie, które noszą rozmiar plus size nierzadko nie chcą nosić sukienek czy spódnic, a przyczyną jest zwykle bardzo błaha. Nie znajdują najzwyczajniej rajstop, w których mogą się poczuć komfortowo. Odpowiedzią na tenże problem są sklepy oferujące odpowiednio duże rozmiary rajstop. W ich asortymencie możemy znaleźć tę część garderoby przeznaczoną dla kobiet w dowolnym rozmiarze. Jak można zatem dokonać wyboru idealnego dla siebie modelu? Na co powinno się zwracać uwagę podczas dokonywania wyboru? 

Jakie zagrożenia niesie ze sobą noszenie nieodpowiednio dobranych rajstop? 

Jeszcze do niedawna panie o większych rozmiarach miały problemy ze znalezieniem komfortowych oraz odpowiednio wyglądających rajstop. W efekcie kupowały takie, które były dostępne w sprzedaży i niekoniecznie dostosowano je do potrzeb pań o krągłych kształtach. I tak musiały się one mierzyć z problemami takimi, jak rolowanie się rajstop, opuszczanie się kroku, obcieranie ud czy nawet pękanie materiału. Obecnie jednak można bardzo łatwo wybrać idealny dla siebie model rajstop w dużym rozmiarze. 

Na co zwracać uwagę dokonując wyboru rajstop plus size?

Pierwszym z elementów, na który należy zwracać uwagę wybierając rajstopy plus size, będzie ich część majtkowa. Powinna być ona wzmocniona. Zdarza się, iż wyróżnia się ona pod względem kolorystycznym, ale wzmocnienie nie odznacza się jednak pod ubraniem. Wzmocnienie ochroni skórę przed ewentualnymi otarciami, nie zsunie się z ud, a ponadto sprawi, iż będą one nieco szczuplejsze. 

Niewątpliwie ważny jest w tym przypadku także rozmiar. Jeżeli wybierzemy na przykład zbyt duże pończochy plus size, materiał będzie się nieestetycznie rolować na kolanach i kostkach, a poza tym wzór rozłoży się nierównomiernie na nogach. Z kolei zaś za małe rajstopy też nie będą się odpowiednio prezentowały i poza tym, iż uwypuklają wszelkie niedoskonałości, opinając się zbytnio w wybranych miejscach, mogą również przyczynić się do obtarć i ucisku. 

W kolekcji sklepów oferujących rajstopy w większym rozmiarze znajdziemy modele wyszczuplające, które można założyć nie tylko na wyjątkową okazję. Ich funkcjonalność opiera się na tym, iż potrafią wyszczuplić całą sylwetkę dzięki spłaszczeniu brzucha i uniesieniu pośladków. 

Jakie modele rajstop plus size można znaleźć w sklepach? 

Jeszcze do niedawna rajstopy plus size można było nabyć wyłącznie w czarnym albo cielistym kolorze. Obecnie bielizna tego rodzaju to znacznie więcej aniżeli odzież w stylu basic. W ofercie sklepów znaleźć można modele w różnorodnych wersjach kolorystycznych czy seksownie wyglądające rajstopy w kropki. Dzięki czemu każda kobieta znajdzie coś dla siebie.