stroje kąpielowe
Kobieta, Moda damska

Jak dobierać stroje kąpielowe do sylwetki? 5 typów figury

Coraz wyższe temperatury i śmiało poczynające sobie słońce przypominają o nadchodzących wielkimi krokami cieplejszych dniach. Oznaczają one także sezon urlopowy i wakacje, w czasie których stroje kąpielowe stają się niezbędne. Aby dobrze się czuć i dobrze wyglądać w kostiumie, należy go właściwie dobrać. Poza kolorem, wzorem i ewentualnymi zdobieniami zwracajmy uwagę także na krój. W dużej mierze od niego zależy, jak będzie prezentować się sylwetka. Jak dobrać kostium do figury?

1. Stroje kąpielowe dla figury typu klepsydra

2. Stroje kąpielowe dla figury typu gruszka

3. Stroje kąpielowe dla sylwetki typu jabłko

Kluczem do sukcesu jest odpowiedni rozmiar. Strój kąpielowy dwuczęściowy wymaga z reguły osobnego dopasowania górnej i dolnej części.

Stroje kąpielowe dla figury typu klepsydra

Sylwetka typu klepsydra uchodzi za najbliższą ideałowi. Jej cechą charakterystyczną jest taka sama szerokość bioder i ramion oraz szczupła, wyraźnie wcięta talia. Ta budowa sprawia, że właściwie wszystkie stroje kąpielowe są polecane. W szczególny jednak sposób atrakcyjność sylwetki podkreśli strój kąpielowy jednoczęściowy z wycięciami w talii lub bikini typu retro. Bardzo polecane są także kobiece i wzorzyste modele.

Stroje kąpielowe dla figury typu gruszka

Tak zwana gruszka to najpopularniejszy typ sylwetki, wyróżniający się wąskimi ramionami, niewielkim biustem i szerszą talią. Obfite są również biodra i pośladki. W przypadku takiej budowy najlepiej sprawdzają się kostiumy, których konstrukcja optycznie niweluje te rozbieżności. Górna część powinna zatem podkreślać biust, dół zaś zadziałać modelująco. Godny polecenia jest strój kąpielowy dwuczęściowy z biustonoszem typu bardotka. Często stosowanym trikiem, zarówno w przypadku strojów jedno-, jak i dwuczęściowych, jest zestawienie wzorzystej lub jasnej góry z ciemniejszym i jednolitym dołem.

Stroje kąpielowe dla sylwetki typu jabłko

Wielu paniom sylwetka typu jabłko nastręcza sporo trudności, jeśli chodzi o dobór stroju kąpielowego. Dzieje się tak dlatego, że w tym przypadku wszystkie krągłości są zlokalizowane w środkowej części ciała, którą trzeba wymodelować w odpowiedni sposób. Najwłaściwszym rozwiązaniem jest strój kąpielowy jednoczęściowy pozbawiony wzorów, w jednym, raczej ciemniejszym kolorze. Producenci często stosują triki w postaci wstawek w innych kolorach, optycznie nadających inny kształt sylwetce. Popularnym rozwiązaniem są także marszczenia w przedniej części, mające za zadanie ukryć wystający brzuch. Modną od kilku sezonów opcją jest tankini, czyli majtki i dłuższy top. Pewności siebie dodaje pareo.