lista wyprawkowa
Informacje

Czego potrzebuje maluch? Kompletujemy listę wyprawkową

Przygotowania do przyjścia dziecka na świat rozpoczynają się zwykle tuż po radosnej nowinie o zajściu w ciążę. Czasu jest wiele, ale i spraw do załatwienia nie brakuje. Pomoże w tym lista wyprawkowa.

Obowiązkowym punktem tych przyjemnych chwil są zakupy wyposażenia i akcesoriów, które są niezbędne wszystkim młodym rodzicom. Na jakie należy zwrócić szczególną uwagę? Które z nich są niezbędne? Jak je wszystkie spamiętać? 

Zanim rozpoczniemy zakupy

Lista wyprawkowa powinna zawierać rzeczy niezbędne do codziennej pielęgnacji maleństwa w pierwszych tygodniach jego życia. Dla osób, które właśnie zostają rodzicami, wszystko może wydawać się niezbędne. Taka lista może więc być naprawdę długa. Jej wypełnienie będzie się też zwykle wiązać ze sporymi wydatkami. Jak podejść do tego tematu racjonalnie? Przede wszystkim zapytać o radę doświadczonych rodziców małych dzieci. Z pewnością pomogą wam skompletować listę naprawdę potrzebnych rzeczy, podpowiedzą rozwiązania oraz konkretne modele produktów. Przed zrobieniem zakupów warto zorientować się, które z wymienionych na liście wyprawkowej akcesoriów możemy pożyczyć, odkupić lub dostać w prezencie od znajomych lub rodziny. To dobry sposób na oszczędności.

Lista wyprawkowa i jej zawartość

Jakie akcesoria i produkty powinna zawierać lista wyprawkowa? Wśród nich są rzeczy do zabiegów higienicznych, w tym mycia i przewijania malucha: pieluchy, chusteczki i kosmetyki, a także wanienka i przewijak. To także ubranka, pościel, kocyki i inne tekstylia, których maluch potrzebuje naprawdę sporo. Największy wydatek będzie stanowiło takie wyposażenie, jak wózek, fotelik samochodowy czy łóżeczko oraz meble do pokoju dziecka. Na liście wyprawkowej nie może też zabraknąć np. butelek i torby na przybory. Warto rozważyć także zakup laktatora oraz niani elektronicznej, chociaż nie wszyscy rodzice będą z nich korzystać. Podczas kompletowania wyprawki warto pomyśleć także o rzeczach niezbędnych dla udającej się do szpitala młodej mamy. Chodzi między innymi o pidżamę, szlafrok, butelkę na wodę oraz ręcznik i kosmetyki.